Výběr vhodného grilu

Výběr vhodného grilu

S příchodem léta, pěkného a teplého počasí začíná mimo jiné i grilovací sezóna. V nabídce máme několik variant grilů, které bychom Vám rádi představili a zároveň by Vám tento článek mohl pomoci při výběru grilu, který bude vhodný právě pro Vás ...... 


Zahradní sekačky

Zahradní sekačky

K dokonalé úpravě a údržbě travnatých ploch a zahrad poslouží praktické zahradní sekačky. Pěkně upravený trávník je vizitkou každého rodinného domu nebo chalupy a vám umožní vychutnat si pohodový pobyt na čerstvém vzduchu, odpočinek i radost. Výbornou relaxaci ale můžete zažít i při práci tím, že vyberete správnou sekačku právě pro vaši zahradu a její obsluha se pro vás stane vyhledávanou činností.


Univerzální pomocníci na zahradu

Univerzální pomocníci na zahradu

V tomto článku se podíváme na užitečné nástroje na Vaši zahradu, bez kterých se zejména na jaře neobejdete, potažmo třeba při přípravě na sezónu zjistíte, že je třeba obměna. V našem článku pak tedy objevíte sudy na dešťovou vodu, dlaždice na obnovu trávníku, rozmetadla nebo třeba obrubníky na Váš okrasný záhon.


Jarní zahrada - Bez těchto věcí se při její údržbě neobejdete

Jarní zahrada - Bez těchto věcí se při její údržbě neobejdete

Jaro už zaklepalo i přes pár varování končící zimy na dveře. Učitě už poznáváte, že trávník zezelenal, je trochu vyšší, keře potřebují někde zastřihnout, stromky poladit nebo vyčistit terasa. Pojďme se poodívat, co byste v tomto ohledu mohli potřebovat.


Jak zahájit grilovací sezónu jako pravý hostitel

Jak zahájit grilovací sezónu jako pravý hostitel

Způsob, jakým budete hostit své přátelé a rodinu se může značně lišit. V tomto článku se dozvíte o možnostech grilování na robustních grilech značky ARTISS, které povýší grilování a venkonvní vaření na úplně odlišný level. Se sadou nábytku a dopňku vytvoří nadčasový moderní design ať už na Vaši zahradu nebo terasu.


Vyžínače a křovinořezy

Vyžínače a křovinořezy

Vyžínače a křovinořezy - Nezbytní pomocníci při sekání trávy 

Souboj se stále rostoucí trávou na zahradě se nedá vyhrát, nicméně pokud použijete sekačku či zahradní traktor, tak od ní můžete mít alespoň na chvíli pokoj. Nicméně existují pozemky na prudkých svazích, které pomocí těchto zahradních strojů neposečete, anebo jen s velkým úsilím. Na řadu tak musí přijít křovinořez, který krom sekání těchto atypických ploch můžete použít i na začištění hůře přístupných míst. Kupříkladu jím lze posíct trávu kolem stromů či plotů. 


Jak na péči o Váš trávník před zahájením sezóny.

Jak na péči o Váš trávník před zahájením sezóny.

Ještě před tím, než vysvitne první slunce na delší dobu a netrápí nás ranní mrazy, je dobré Váš trávník připravit na týdenní sečení. Pro tyto účely slouží provzdušňovače trávníku nebo-li vertikutátory, pozor nezaměňovat s vertikulátory 😊 Takové slovo totiž neexistuje. Pojďme se společně podívat, jaké jsou v tomto směru možnosti a především rozdíly.


Benzinové sekačky Scheppach

Mít velkou zahradu s krásně zastřiženým trávníkem - to je vidina snad všech zahrádkářů. V naší aktuální nabídce skladových zásob si v rychlosti představíme kvalitní sekačky Scheppach od německého výrobce. Faktem je, že pro celou republiku bylo pro tento rok dovezeno jen pár set kusů, takže doporučujeme neváhat.

Sekačky, které představíme níže, jsou výkonné a benzinové, zaměřené především na větší pozemky a členité povrchy s nutností pojezdu. Pokud potřebujete lehčí či menší zařízení pro menší plochy, doporučujeme se poohlédnout v sekci AKU či elektrických sekaček.


Tlakové myčky - vapky

Tlakové myčky - vapky

Tlaková myčka, nebo též vapka či wapka, patří mezi oblíbené mechanické ostřikovače, pracující na systému proudění vody pod velkým tlakem. Tento velký tlak pak působí na ošetřovaný povrch a odstraňuje z něj nečistoty. Vysokotlaké myčky odstraňují nečistoty proudem studené nebo horké vody, pokud mají vlastní ohřev. Horkou vodu využijete při čištění povrchů znečištěných olejem nebo jiným mazivem, ale za pomoví saponátu vám mastné skvrny hravě odstraní i myčka bez ohřevu vody.


Krbová kamna a vložky - Emisní třídy

Krbová kamna a vložky - Emisní třídy

Při vybírání krbového kotle či vložky aktuálně jistě všude narážíte na pojem emisní třídy nebo normy. Pojďme si vysvětlit, jak se v tomto světě nařízení EU orientovat. Ať už Vám tyto směrnice dávají mysl nebo ne, je třeba se jimi řídit a my Vám poradíme jak na to.
 

Další