Jak správně na izolaci krbové obestavby

V dnešní době všichni řešíme nejen cenu energií, výběr a koupi nových kamen, ale v případě pořízení nové vložky, řešíme i jak správně postavit a zaizolovat krbovou obestavbu. Níže v článku si můžete přečíst o pár základních pilířích, které by krbová obestavba měla bezpodmínečně obsahovat.

SKAMOL izolační a stavební deska SKAMOTEC

Pro správnou izolaci krbové vložky, která by v žádném případě neměla navazovat ihned na Vaši cihlovou obestavbu je nutné použít izolační desky. V naší nabídce naleznete izolační desky Skamotec a Thermax, a to o různé tloušťce od 2,5 do 5 cm. Vše záleží na Vašem zvážení toho, jak moc velkou kumulaci tepla od Vaší vložky vyžadujete – zjednodušeně, např. u teplovodní vložky budete potřebovat co největší kumulaci tepla právě do výměníku a tím pádem zvolíte větší tloušťku izolačního materiálu Skamotec.

skamol_desky_optimized

 

pila_ocaska_2

Izolační deska je křehká a snadno opracovatelná, nicméně právě z důvodu křehkosti jí zasíláme velkými auty na paletě a z tohoto důvodu se to odráží i na ceně dopravy. Desku lze snadno nařezat nejlépe nějakým AKU nářadím na požadovanou velikost a spousta našich zákazníků opracuje a slepí desky do velmi hezkého sopouchu a ž nepokračují cihlovou obestavbou.

 

Pro slepení těch desek je důležitá nejdříve penetrace SILAPEN univerzální penetrace 5 l. Jedná se o přípravek s tepelnou odolností do 600 stupňů. Určitě nedoporučujeme zahajovat tepelnou obestavbu bez použití tohoto přípravku, který Vám zvýší pevnost a přilnavost povrchu a značně prodlužuje životnost celé stavby.

 

fosfatove_vruty

Pro dokreslení, vizualizaci a soudržnost celé stavby doporučuje ještě využít Samořezné fosfátové vruty, které se vyrábí v různě dlouhém provedení podle toho, jakou tloušťku desek zvolíte.

V případě Vašich dotazů jsme Vám k dispozici na naší technické podpoře na tel. čísle: 222 262 263