Jak vybrat sněhovou frézu

Jak vybrat sněhovou frézu?

Odklízení sněhu, lopata, hrablo a koště…při pomyšlení na tyto nástroje některé z nás ihned zabolí záda a změní se názor na krásnou a pohodovou zimu v negativum. Přitom je to tak jednoduché a názor na zafoukaný chodník, parkoviště a cestu Vám pomůže změnit sněhová fréza. Je to dokonalý pomocník a s jeho výběrem Vám rádi v našem článku pomůžeme.

V první řadě, bychom si měli vysvětlit jaké sněhové frézy jsou v nabídce a že rozdíl není pouze v ceně.

Rozdělení dle konstrukce:

 • Jednostupňové sněhové frézy
 • Dvoustupňové sněhové frézy

Rozdělení dle motorizace:

 • Elektrické sněhové frézy
 • Benzínové sněhové frézy
119689_riwall-dvoustupnova-snehova-freza-pro-rpst-5667-6-5-hp (1)_1

Jednostupňové benzínové sněhové frézy: Tyto sněhové frézy fungují na téměř stejném principu jako jednostupňové elektrické frézy. Jejich součástí je samohybný šnek, který dokonale a precizně sbírá sníh a snižuje tím nároky na její obsluhu. Díky šneku je sníh nabírán do skříně frézy, odkud je pomocí rotoru vyhazován komínem ven. Jednostupňové frézy jsou vhodné k pravidelnému a rychlému odklízení sněhu.

Dvoustupňové benzínové sněhové frézy: Jedná se opravdu o dělníky a jsou k nezastavení. Nezastaví je ani velké množství napadaného sněhu, závěje a využití najdou i v horských oblastech. Hravě si pohrají i se zmrzlou vrstvou. Zde nahradil samohybný šnek (jako u jednostupňových) velice kvalitní a odolný zubatý šnek. Jeho úlohou je sníh nejprve rozdrtit a nabrat do komory sněhové frézy. Zde na tento rozdrcený sníh čeká turbína, která sníh vyhazuje do velké vzdálenosti.

Jsou to dělníci s několikarychlostním pojezdem, širokým záběrem a širokou škálou vymožeností, které Vám práci ulehčí. Odklízení se tak stane hračkou, je velice rychlé a i s velkým množstvím sněhu si velice rychle poradí.

 

Elektrické sněhové frézy: Jedná se především o jednostupňové frézy. Jedná se o frézy určené k čerstvě napadanému sněhu z malých, tvrdých podkladů cest, chodníků a parkovišť. Sběr sněhu u jednostupňových fréz zajišťuje pryžový rotující šnek s lopatkami. Úlohou těchto lopatek není pouze sběr sněhu, ale i celkový pohyb sněhové frézy. Jejich údržba je velice jednoduchá, jsou tiché a díky jejich velikosti a hmotnosti velice lehce ovladatelné.

 

Jak a kde jakou sněhovou frézu použít? Zde hraje úlohu několik základních faktorů:

 • Z jakého povrchu se bude sníh odklízet?
 • Jaké je množství odklízeného sněhu?
 • Jaký typ sněhu se jedná?

POVRCH: Zde doporučujeme zpozornit! Tato informace je při výběru sněhové frézy nejdůležitější.

 • Jednostupňové sněhové frézy: zpevněné plochy, zámková dlažba a asfalt
 • Dvoustupňové sněhové frézy: Tyto frézy jsou určené na všechny i nezpevněné povrchy. V extrémních podmínkách jsou frézy vybaveny i pohyblivými gumovými pásy.

Typ sněhu: Jakou frézu do jakých podmínek použít?

 • Jednostupňové frézy: odklízení ihned po napadání sněhu, malá vrstva spíše lehkého sněhu.
 • Dvoustupňové sněhové frézy: mokrý sníh, zmrzlí sníh a velké množství sněhu

Pevně věříme, že jsme Vám aspoň malinko objasnili a pomohli s určením správného typu sněhové frézy. Pokud však budete potřebovat, neváhejte se obrátit na naše technické oddělení, které s vámi výběr sněhové frézy zkonzultuje a vše vysvětlí.