Představujeme sporák PLAMEN 850 GLAS

Plamen 850 Glas

Pojďme se společně podívat na charakteristiku a vlastnosti sporáku chorvatského výrobce PLAMEN, konkrétně řady GLAS 850. V prvé řadě nutno podotknout, že na tento sporák nemusíte čekat celý rok, jako je to u některých renomovaných českých výrobců, jejichž kvalita je víceméně stejná jako u tohoto 130 kilového sporáku, ale cenovka je ve většině případu dvounásobná.

81202-1_plamen-sporak-na-pevna-paliva-850-glas-levy-bily

Proč právě tento sporák?

PLAMEN 850 GLAS vystihuje zejména účinnost 83,7 %, což se dá považovat za velmi nadčasové. Oddělený a ovladatelný přívod primárního a sekundárního vzduchu zajistí, že Vaše palivové dřevo bude hořet správně, a navíc velice efektivně. Na sporáku můžete v jednu chvíli vařit, tak i péct. Jednoduchým trikem pomocí táhla ovlivníte, zdali má trouba rovněž kulminovat teplo nebo nahříváte pouze samotný sporák a litinovou desku. Rovněž můžete tímto táhlem ovlivňovat teplotu trouby.

81202-9_plamen-sporak-na-pevna-paliva-850-glas-levy-bily

Nesporné výhody

Samotná deska je z rovněž z litiny, takže je rozpálená a připravená k vaření velice rychle. Pro kontrolu trouby máte vždy na očích vestavěný teploměr. Spalovací komora je rovněž vyrobená z litiny, což opět napomáhá k rychlému rozpálení celého sporáku a tím pádem i ohřátí okolního prostoru. Samotný popelník na dně této litinové spalovací kamery zle samozřejmě vyndat, tudíž můžete topit nepřetržitě.

81202-11_plamen-sporak-na-pevna-paliva-850-glas-levy-bily

Další přednosti:

S tímto sporákem neuděláte vzhledem k poměru cena výkon žádnou chybu, těžko se právě tomuto produktu může aktuálně cokoliv rovnat, zvláště proto že je skladově dostupný. Mezi další výhody tohoto chorvatského produktu je čistící otvor pod pečícím prostorem, k čemuž poslouží pohrabáč a rukavice, které jsou součástí výrobku. 130 kilogramů tohoto sporáku zaručí dobrou akumulaci tepla díky pevnosti konstrukce.

81202-15_plamen-sporak-na-pevna-paliva-850-glas-levy-bily

Sporák budoucnosti?

Dále pak máte obrovskou zásuvku na hrnce a pánve, popřípadě můžete využít na dřevo. Za zmínku jistě stojí, že můžete využít až 50 cm polena, což jen tak nějaký sporák nenabídne. K dispozici je chromovaná tyč, která neslouží jen jako bezpečnostní prvek, ale můžete použít jako věšák na utěrky. V případě potřeby lze vařit při volbě správného nádobí i přímo na otevřeném ohni. Samozřejmostí je vyhřívací klapka.

81202-12_plamen-sporak-na-pevna-paliva-850-glas-levy-bily

Velká výhřevnost:

V souhrnu všech těchto vlastností se jedná o sporák s výhřevností 8 kW, takže hravě vytopí prostor o 160 m³, nicméně jeho maximální výkon je dimenzovaný na 220 m³. Sporák je dělaný s vývodem 120 mm, takže ho upotřebíte, připojíte opravdu v každé domácnosti, ať už ve starších domech nebo novostavbách. Jediné, co je třeba, vybrat si, zda chcete vývod na pravé nebo na levé straně, pak si můžete ještě zvolit zda půjde o horní nebo zadní vývod.

81202-10_plamen-sporak-na-pevna-paliva-850-glas-levy-bily