SKLENÍKY PALRAM OPĚT V ČR

Ač již zkušeným zahrádkářům nebo také zahrádkářům začátečníkům bude jistě ku pomoci skleník. Ve skleníku se vytváří úplně nejlepší podmínky pro růst zeleniny a různých rostlin. Pak už stačí kvalitní zemina s příměsí z kompostu nebo hlína posílená o hnojivo a pěstování může započít....

Ač již zkušeným zahrádkářům nebo také zahrádkářům začátečníkům bude jistě ku pomoci skleník. Ve skleníku se vytváří úplně nejlepší podmínky pro růst zeleniny a různých rostlin. Pak už stačí kvalitní zemina s příměsí z kompostu nebo hlína posílená o hnojivo a pěstování může započít!

Polykarbonátový skleník vyniká v jednoduché montáži a současně také nižší pořizovací cenou. Navíc je vybaven ultrafialovou barvou, která skleník chrání proti poškození od slunečného záření, a proto takový skleník má o mnoho delší životnost a mimo jiné i díky tomu, že mu nehrozí poškození výplní, třeba z důvodu krupobití, jak tomu je u skleníku ze skla.

Polykarbonát velmi dobře propouští světlo a má taktéž oproti sklu vynikající tepelně izolační vlastnosti, nedochází tedy ke kondenzaci vzdušné vlhkosti. Kondenzace vlhkosti je důležitý faktor, jelikož pokud je kondenzace vysoká, tak hrozí riziko vzniku plísně apod.

V naší nabídce naleznete dva druhy polykarbonátových skleníků:

Skleník Hybrid a skleník Balance

Střecha skleníku je z komůrkového polykarbonátu, boční stěny a čelní jsou z čirého polykarbonátu
118663_palram-polykarbonatovy-sklenik-balance-8x12-silver-hybrid

Skleník Multiline a skleník Essence

Všechny pole skleníku jsou z komůrkového polykarbonátu
sklenik_multiline

 

Polykarbonátový skleník je nutno umístit na pevné základy, nejideálnější jsou základy betonové. Dle rozměrů skleníku se položí betonový základ a k němu se skleník přimontuje. Důležité je, aby základna byla vodorovná, tím nebude v budoucnu docházet k deformaci skleníku a nedostane se zde nějakou škvírou vítr.

Není problém skleník umístit jen na rovnou hlínu. V tomto případě slouží k montáži kotvící systém, který zajistí, že ani při větru nebude hrozit poničení skleníku.

Při koupi skleníku je třeba zvážit i nákup příslušenství např. automatický otvírač okna, krycí zástěna, police do skleníku nebo sada háčků, které Vám usnadní pěstování.

86425_palram-701338-automaticky-otvirac-stresniho-okna 86500_palram-kotvici-system--akce 118600_palram-kryci-zastena-skleniky 86482_palram-palram-univerzalni-police-pro-skylight-702562--akce--palram-palram-univerzalni-police-pro-skylight-702562 86386_palram-sada-10-ti-hacku

 

Pokud si nejste jisti při výběru správného skleníku a ani článek Vám nebyl příliš nápomocen, kontaktujte naše technické oddělení na podpora@ekoflam.cz nebo na telefonu 222 262 263.