Péče o zahrádku, zahradu či políčko je činnost, při které můžete aktivně relaxovat a zároveň si vypěstovat něco svého, být trochu nezávislý na moderní době. Každá práce, aby měla smysl, by se ale měla dělat s chutí. Zahradní práce však v určité chvíli může přerůst v opravdovou dřinu, například když vás čeká rytí nebo příprava půdy na zimu či jaro.

RIWALL Kultivátor s benzinovým motorem RPT 4040

Dočasně nedostupný
6 498 Kč

Scheppach Kultivátor s elektrickým motorem MTE 460

Dočasně nedostupný
2 979 Kč

POWERPLUS Kultivátor s benzinovým motorem 208cc + pluh

Dočasně nedostupný
16 399 Kč

RIWALL Kultivátor s benzinovým motorem PRO RPT 6060

Dočasně nedostupný
8 799 Kč

RIWALL Kultivátor s benzinovým motorem B&S RPT 4040 B

Dočasně nedostupný
6 439 Kč

MTD Kultivátor s benzinovým motorem T 205

Dočasně nedostupný
10 754 Kč
Kultivátory

Když technika pomáhá

To jsou přesně chvíle, kdy by se vám mohl hodit šikovný pomocník  zahradní kultivátor. Při výběru toho správného vám pomůže pár faktorů. Předně tedy velikost plochy, kterou budete chtít upravovat a také množství a druh práce, kterou budete po svém kultivátoru vyžadovat. Ukazatelem může být také druh půdy, ale v případě, že má vaše půda těžší složení, můžete sice využít kultivátor s velkým výkonem, ale zřejmě si vystačíte i s výkonem běžným, pouze plochu zpracujete nadvakrát. Svědomitá příprava půdy se opravdu vyplatí.

Elektrické kultivátory

Pro menší zahrady a záhonky bude zcela dostačovat elektrický kultivátor. Tyto stroje jsou malé, lehké, výkonné a překvapivě cenově velmi dostupné. Elektrický motor, který pohání zařízení, bezpečně a pečlivě zkypří půdu, rovnoměrně ji upraví před vlastní setbou nebo do půdy snadno zapracuje hnojivo či rašelinu. To vše bez jakékoli vaší námahy, přitom důkladně. Jediným omezením tohoto typů kultivátoru je nutnost zabezpečit zdroj a přívod elektrické energie.

Benzínové kultivátory

Pokud máte náročnější požadavky, velkou zahradu, pole, nebo chatu bez elektřiny, zvolte benzínový kultivátor. Benzínový kultivátor hravě obhospodaří jakoukoli plochu, je závislý jen na dolévání benzínu. Zvolit můžete model s jednou nápravou a řídítky, nebo také typ vícerychlostní. Většina kultivátorů je konstruována tak, aby se jednoduchou manipulací a montáží rychle změnila v multifunkční sílu. Díky instalaci volitelných přídavných příslušenství pak kultivátor pomůže u více činností - od rytí, úpravy terénu, obdělávání půdy, vyorávání, plužkování až pro případné zimní odklízecí práce.