Aby byl váš trávník opravdu krásný, vyžaduje pečlivou celoroční péči. Pravidelné sečení, hnojení a zalévání je samozřejmostí. Ale tím se v trávníku hromadí i různé nečistoty a zbytky po sečení, které trávník dusí a nedovolují mu správný růst. Proto je alespoň dvakrát do roku potřebné provést jeho provzdušnění.

MTD Provzdušňovač trávníku s benzinovým motorem OPTIMA 38 VO

Dočasně nedostupný
11 690 Kč

MTD OPTIMA 38 VO (196-283-600) - Nože pro kultivátor

Dočasně nedostupný
1 289 Kč

MTD OPTIMA 34/37 VE (196-285-600) - Pružiny pro kultivátor

Dočasně nedostupný
749 Kč

MTD OPTIMA 35/38 VO (196-286-600) - Pružiny

Dočasně nedostupný
1 069 Kč

MTD Provzdušňovač trávníku s benzinovým motorem OPTIMA 35 VO

Dočasně nedostupný
10 250 Kč

MTD Provzdušňovač trávníku s elektrickým motorem Smart 30 VE

Dočasně nedostupný
2 790 Kč

MTD OPTIMA 34 VE - Nože na provzdušňovač

Skladem
849 Kč

MTD OPTIMA 35 VO (196-282-600) - Nože pro kultivátor

Dočasně nedostupný
1 089 Kč

MTD SMART 30 VE (196-284-600) - Pružiny

Dočasně nedostupný
649 Kč

MTD Optima 37 VE - provzdušňovač s elektrickým motorem

Dočasně nedostupný
3 690 Kč
Provzdušňovače trávníku

Strojové oživení trávníku

Provzdušňovač, neboli vertikutátor umožňuje pomocí sady nožů nebo pevných drátků optimálně rozrušit horní vrstvu půdy a umožnit tak přístup kyslíku, živinám a vláhy. Současně dochází k šetrnému vyčesávání mechu a prořezávání malých výhonků, čímž získá trávník na hustotě. Dobře provzdušněný trávník má přirozeně zdravý vzhled a mnohem lepší růst.

Elektrické vertikutátory

Ekonomicky a také ekologicky více než přijatelné řešení nabízí elektrický provzdušňovač. Je vhodný na středně velké trávníky, které jsou v dosahu zdroje elektrické energie. Kladem těchto zahradních pomocníků je kromě velmi dobrého výkonu především nízká hmotnost a hlučnost. Jsou dodávány s integrovaným sběrným košem, do kterého jsou zachytávány nečistoty a jsou vybaveny také uživatelsky intuitivním ovládáním, díky kterému pro vás bude úprava trávníku doslova radostí.

Aku vertikutátory

Obdobné výhody jako elektrický typ nabízí také akumulátorový provzdušňovač. Jeho využití je ovšem širší, protože jeho dosah neomezuje délka přívodu elektřiny, ale pouze dostatečně nabitá baterie. Je vhodný i pro zahrady s různým sklonem terénu, které jiným typům zcela nevyhovují. Aku provzdušňovače patří mezi kvalitní a výkonné prostředky úpravy trávníků s možností doplnění široké škály příslušenství, nastavitelností ovládacího madla a pohodlné obsluhy.

Benzínové vertikutátory

Ideální pro větší rozměry a plochy trávníků je jistě benzínový provzdušňovač. Benzínové modely jsou vybaveny výkonnými motory, které vyvíjejí vysoký točivý moment, přitom mají nízkou spotřebu. Vysoký pracovní komfort zajistí sklápěcí rukojeť, chytré ovládání, nastavení hloubky záběru a také integrovaný koš k zachytávání nečistot po sečení, mechu i spadaného listí. Dlouhou životnost nabízí kvalitní použitý materiál i robustní ocelové prvky včetně podvozku.

K dosažení dokonalého vzhledu svého trávníku můžete využít i širokou nabídku příslušenství pro provzdušňovače a využívat variantně vyměnitelné provzdušňovací nože či pružiny v různé délce, hustotě i šířce záběru.