Úprava ploch a péče o půdu

Základem všech prací na zahradě je dokonale upravený a pro další úkony připravený terén. Hloubkové ošetření a kypření půdy zajistí nejlépe hranatý nebo špičatý rýč. Speciálně upravený tvar rýče umožňuje dostatečně hluboké rytí, zarývání kompostu a využití si najde i při přípravě různých stavebních úprav, tvorbě podkladu k chodníku a podobně. Podobné užití najde také lopata. Lopaty jsou šikovnými pomocníky při přemisťování materiálu, hlíny, písku i při úklidu, zvlášť nezastupitelnou roli hrají na stavbách.

Do stáje i na zahradu

Na louky a na pole budete potřebovat vidle. Pro obracení sena nebo slámy, pro sklizeň ale i pro údržbu zahrady a nabírání podzimního listí, jsou nenahraditelné.  Vyžití vidlí je ale mnohem širší. Nabírat jimi můžete podle množství a pevnosti hrotů také větší plodiny, nebo kompost, ale pomohou i při skládání velkého štěrkového kamení při budování cest a stezek.

Všestranné využití

Se sázením a následnou péčí o rostlinky pomůže motyka. Motyka srdcovka, rovná, s hroty nebo jen běžná na plevel se stane nepostradatelným nástrojem s boji s lebedou a užitečným prokypřováním půdy – zajistí přísun vzduchu ke kořínkům.

Dokonalý sestřih

Úpravný vzhled zahrady nebo celého pozemku umí vytvořit hrábě. Hrábě s dřevěnou násadou a velmi kvalitní a pevnou řadou zubů si poradí s hlínou, trávníkem, listím, pískem a dalšími povrchy. Usnadní rovněž vyhrabávání vystříhaných větviček, pokud upravujete stromy a keře. Na úpravu větví jsou vhodné klasické kovadlinkové nůžky, nebo zahradnické nůžky pákové pro silnější výhonky a hůře dostupná místa.

Další zahradní ruční nářadí

Na svém pozemku ale užijete i ostatní nářadí, jako jsou krumpáč, koště, kbelík, vrták do půdy, rozmetadla a řada bezpečnostních doplňků pro ochranu zdraví při práci. Nářadí nezabere mnoho místa a může tak být vždy po ruce. S tímto vybavením vás práce venku bude bavit!